۹۲ آسانسور در کردستان پلمب شد

مدیرکل استاندارد کردستان با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۲۸ بازرسی از آسانسورهای اماکن عمومی و شرکت‌های نصاب در این استان انجام شد، گفت: در نتیجه این بازرسی‌ها ۹۲ آسانسوربه علت عدم اخذ تاییدیه استاندارد پلمب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی با اشاره به اینکه دریافت تاییدیه ایمنی برای تمامی آسانسورها اجباری است، اظهار داشت: اعتبار تاییدیه ایمنی آسانسورها یکساله بوده و پس از اتمام این زمان باید دوباره مورد بازرسی قرار گیرد و تاییدیه ادواری برای آن صادر شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته تعداد ۳۸۶ تاییدیه ایمنی برای آسانسورهای منصوبه در ساختمان‌های سطح استان و یکصد گواهی ادواری برای آسانسورهایی که از قبل تاییدیه اولیه استاندارد را داشتند، صادر شد. 

مدیرکل استاندارد کردستان بر اخذ تاییدیه پیش از بهره‌برداری از آسانسورها تاکید کرد و گفت: در صورت نداشتن تاییدیه آسانسور گواهی پایان کارساختمان توسط شهرداری‌ها صادر نخواهد شد و در صورت بروز اتفاقات ناگوار هم مشمول بیمه نیز نمی‌شوند.

یزدانی یادآور شد: سال گذشته ۲۲۸ بازرسی از آسانسورهای اماکن عمومی و شرکت‌های نصاب و بازرسی توسط کارشناسان اداره کل انجام شد که در نتیجه آن ۹۲ آسانسور به علت عدم اخذ تاییدیه استاندارد پلمب شد.

وی اظهار داشت: با توجه به لزوم نظارت مستمر بر کیفیت محصولات تولیدی سطح استان، کارشناسان اداره کل استاندارد در سال ۹۸ تعداد  ۲۴۶۹ بازرسی و نمونه‌برداری از محصولات تولیدی کارخانه‌های مختلف استان انجام و به واحدهایی که نسبت به رعایت کیفیت و استانداردها بی توجه بودند تذکر و اخطار داده شد.

مدیرکل استاندارد استان کردستان افزود:  بیشترین بازرسی و نمونه برداری از واحدهای شهرستان سنندج به تعداد ۵۶۹ و پس از آن در شهرستان سقز با ۴۵۴، بانه ۲۴۹ و قروه ۲۲۰ بوده است.

یزدانی اضافه کرد: در شهرستان بیجار ۱۸۴، کامیاران ۱۸۰، مریوان ۱۶۶، دهگلان ۱۶۴، دیواندره ۱۵۵ و سروآباد ۱۲۸ بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولیدی و خدماتی انجام شد.