۹۹۷ دستگاه نازل سوخت در کردستان آزمون شد

 

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان گفت: ۹۹۷ دستگاه نازل سوخت سال ۹۸ با همکاری آزمایشگاه همکار به منظور جلوگیری از کم فروشی در توزیع میزان سوخت مایع در این استان مورد آزمون قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی اظهار داشت: ۹۹۷ دستگاه نازل سوخت در استان با همکاری آزمایشگاه همکار تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران سال گذشته آزمون شدند.
وی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از کم ‌فروشی در توزیع میزان سوخت مایع درخواستی مشتریان، کارشناسان هر سال در سه مرحله با همکاری شرکت‌ پخش فرآورده‌های نفتی به بازرسی و آزمون جایگاه‌های نازل سوخت در استان می پردازند.
مدیرکل استاندارد کردستان افزود: پیرو بازرسی دوره‌ای کارشناسان استاندارد در قالب۲۶۵ گشت مشترک، ضمن بازرسی از جایگاه‌های نازل سوخت، نازل‌های سوخت استان را نیز آزمون کردند.
یزدانی از آزمون دستگاه نازل CNG در این استان خبر داد و یادآور شد: یکی از رسالت‌های مشترک استاندارد و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی حمایت و صیانت از حقوق شهروندان است و این مهم در گرو رعایت استانداردهای لازم امکان پذیر است.
وی با اشاره به اینکه اخذ تاییدیه ایمنی و استاندارد جایگاه‌های CNG توسط بهره برداران از سازمان ملی استاندارد امری اجباری است، گفت: جایگاه‌ها باید هرسال تاییدیه ایمنی خود را تمدید کرده و بهره برداری از جایگاه‌ها باید توسط بهره برداران مجاز طرح  CNG  انجام گیرد و بدون تاییدیه ایمنی اجازه فعالیت به آنها داده نمی‌شود.