استقبال از عصر هوش مصنوعی در تازه ترین شماره ایزو فوکوس

هوش مصنوعی (AI) یک فناوری تحول آفرین است که بر تمام زندگی ما تاثیر گذاشته و آینده مان را شکل می‌دهد. در تازه ترین شماره ایزو فوکوس، راز افسانه‌های هوش مصنوعی را آشکار کرده و فرصت‌ها را بررسی می‌کنیم، همچنین توضیح می‌دهیم که چرا استانداردهای مرتبط جهانی راه گشا هستند.

آیا روبات‌های قاتل دنیا را تصرف می‌کنند؟ اگر در مورد هوش مصنوعی با یک فرد معمولی صحبت کنید چنین سناریوی ترسناکی را تصور می‌کند. اگر در نظر بگیرید که فناوری هوش مصنوعی کامپیوترها را قادر می‌سازد تا مانند انسان‌ها فکر و عمل کنند، شاید این موضوع چندان شگفت آور نباشد. ما واقعا چقدر این تکنولوژی نوآورانه را می‌شناسیم؟

شماره نوامبر/ دسامبر 2019 ایزو فوکوس  واقعیت را از افسانه جدا کرده، خطرات و فرصت ها را تجزیه و تحلیل می‌کند و همزمان نشان می دهد که چگونه همه ما با دستیابی به فناوری در سال های آینده پیشرفت خواهیم کرد.

در این شماره ، کارشناسان برخی از افسانه‌های پیرامون هوش مصنوعی را روشن می کنند و بر دستاوردهای بالقوه بی شمار آن برای جامعه ، از خدمات بهداشتی و تولید هوشمند گرفته تا روباتیک و سیستم های حمل و نقل هوشمند تاکید می‌کنند. هوش مصنوعی در حقیقت فقط یک فناوری نیست بلکه اکوسیستم کاملی از گردآوری و تهیه منابع تا چشم اندازها و اقدامات را نشان می‌دهد.

داده‌های هوش مصنوعی فصل مشترک بسیاری از زمینه‌های مختلف هستند و این شماره از مجله نیاز به یک چارچوب مشترک را نشان می‌دهد تا مصرف کنندگان، تولید کنندگان و قانون گذاران بتوانند با زبانی مشترک گفتگو کنند. کارشناسان پیشرو، مسائل اعتماد، ایمنی و امنیت را بررسی کرده و توضیح می‌دهند که چگونه استانداردهای بین‌المللی به ایجاد یک بنیان اخلاقی برای ساخت و استفاده از سیستم‌های هوش مصنوعی در آینده کمک خواهند کرد.

ترجمه: آزاده علائی طالقانی- روابط عمومی و ارتباطات بین الملل

منبع: اخبار سایت ایزو -  November 2019