بهبود سلامت با استانداردهای جدید برای اجاق‌های آشپزی پاک

 

هرساله میلیون ها نفر در معرض اثرات نامطلوب دود ناشی از پخت‌وپز در آتش باز یا اجاق‌های ساده با سوخت چوب، زغال و مدفوع حیوانات قرار می‌گیرند. مجموعه‌ دستورالعمل‌های بین‌المللی برای اجاق‌های آشپزی ایمن‌تر به همین منظور منتشر شده‌است.

حدود سه میلیارد نفر در سراسر جهان به اجاق‌های آلاینده و آتش‌ باز برای پخت غذای خانواده وابسته هستند. این روش‌ها نه تنها ناکارآمد هستند، بلکه دود مضر متصاعد شده می‌تواند خطر ابتلا به طیف وسیعی از بیماری‌ها مانند سرطان ریه، ذات‌الریه و سکته را افزایش دهد و منجر به مرگ نزدیک به ۴ میلیون نفردر سال شود.

برای کمک به حل این مشکل، ایزو مجموعه‌ای از استانداردهای بین‌المللی و اسناد مرتبط برای آشپزی امن‌تر و پاکیزه‌تر را تدوین کرده‌است که زمینه را برای رشد و توسعه فناوری‌های موجود و جدید فراهم می‌کنند. این مجموعه شامل یک استاندارد بین‌المللی در زمینه آزمون آزمایشگاهی، یک گزارش فنی درباره واژگان خاص این موضوع و گزارش فنی دیگری برای معیار سنجش آزمون آزمایشگاهی است که دو مورد آن‌ به تازگی منتشر شده‌اند و سومی قرار است اواخر امسال منتشر شود.

Ranyee Chiang ، رئیس کمیته‌ تدوین استانداردها و مدیر سابق استاندارد، تکنولوژی و سوخت، پیمان جهانی اجاق‌های پاک را گام مثبتی برای این صنعت  دانست.

او گفت : " پیشرفت‌هایی صورت‌ گرفته است ، اما برای یک مساله جهانی که سه میلیارد نفر را تحت‌تاثیر قرار داده‌است ، ما باید اهداف جاه‌طلبانه‌ای داشته باشیم  .این استانداردها با ایجاد انگیزش به طراحان و شرکت‌ها در ارتقاء استانداردهای اجاق‌های آشپزی کمک می‌کنند و به تجارت فن‌آوری‌های جدید به نفع مصرف کنندگان شتاب می‌بخشند ."

استاندارد  ISO 19867-1( اجاق‌های پاک و راه‌حل‌های آشپزی پاک – پروتکل‌های هماهنگ آزمون آزمایشگاهی - قسمت 1: مجموعه آزمون استاندارد برای انتشار و عملکرد، ایمنی و دوام)، اولین استاندارد بین‌المللی برای آزمون اجاق‌های زیست توده (Biomass) است. طبق اصطلاحات و تعاریف ISO/TR 21276 (اجاق‌های پاک و راه‌حل‌های آشپزی پاک – واژگان)، این گزارش فنی جدید ، اصطلاحات دقیقی برای فناوری و آزمون اجاق‌های آشپزی ایجاد کرده و روش‌های ارزیابی و سنجش آزمایشگاهی برای ذرات و گازهای آلاینده‌ هوا ناشی از اجاق‌های آشپزی را تعیین می‌کند.

به زودی قسمت سوم این مجموعه بر پایه آزمون آزمایشگاهی و با هدف اجرای اختیاری، ماه آینده منتشر می‌شود. این استانداردها همراه با هم مجموعه کارآمدی از پروتکل‌های آزمون و روش‌های سنجش آزمایشگاهی برای آزمایش عملکرد اجاق‌های آشپزی در شرایط کنترل شده آزمایشگاهی فراهم می‌کنند.

این اسناد در کمیته فنی ISO/TC 285 (اجاق‌های پاک و راه حل های آشپزی پاک) متشکل از برخی متخصصان برجسته جهان در حوزه اجاق‌های آشپزی و سوخت پاک، با تخصص ویژه در زمینه آزمون، طراحی، کسب و کار و سیاست گذاری تدوین شده‌است.

این کمیته به طور مشترک توسط ANSI ( ایالات متحده ) و KEBS (کنیا) و با مشارکت فعال سایر کشورهای در حال توسعه که با مقوله اجاق‌های پاک در ارتباط بسیار نزدیک هستند، اداره می‌شود.

ISO/TR 21276: 2018 و ISO 19867-1: 2018 از طریق نماینده یا فروشگاه ISO در دسترس قرار‌ دارند.

 

منبع: اخبار سایت ایزو

مترجم: آزاده علائی طالقانی