تجدید تفاهم نامه همکاری استاندارد و دانشگاه آزاد اسلامی سنندج

با حضور مدیرکل استاندارد کردستان و رییس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج ، تفاهم نامه همکاری استاندارد و دانشگاه آزاد اسلامی سنندج تجدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد استان کردستان گفت: هدف از راه اندازی دفتر ارتباط با استاندارد ترویج، آگاه سازی و آموزش همگانی استاندارد به مردم است و  ارتباط با استاندارد این باور را در مردم تقویت خواهد کرد که رعایت استاندارد و اجرای آن در حفظ سلامت و امنیت آنها بسیار موثر بوده و این امر برای تولیدکننده و به ویژه مصرف کنندگان سودمند است.

یزدانی افزود: ترویج استاندارد مهمترین وظیفه‌ی استاندارد است و به مردم کمک می‌کند که حق و حقوق خود را بدانند و با آگاهی از آن بتوانند از مطالبات به بهترین نحو استفاده کنند و این امر در ترویج فرهنگ عمومی استاندارد و آموزش همگانی بسیار مهم است و دستگاه‌های اجرایی  می‌توانند در این خصوص به کمک استاندارد آمده و اطلاع رسانی‌های لازم را انجام دهند.

 مدیرکل استاندارد استان کردستان عنوان کرد: دانشگاه آزاد با وجود اعضای هیات علمی توانمند و همچنین ظرفیت‌های آزمایشگاهی و دانشگاهی می‌تواند همکاری خوبی با استاندارد داشته باشد و در این مسیر انتظار می‌رود که بتوانیم فرهنگ استاندارد را در بین اقشار مختلف جامعه ترویج دهیم.

در ادامه جهانشیر امینی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج نیز بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان ظرفیت‌های خوبی در اختیار دارد و باید از این ظرفیت‌ها برای کمک به توسعه استان بهره برداری شود همچنین ما به دلیل امکاناتی که داریم، می‌توانیم برای کمک به تقویت مبادلات مرزی و همچنین استانداردسازی مشارکت داشته باشیم.

در پایان تفاهم نامه همکاری بین استاندارد و دانشگاه آزاد اسلامی توسط مدیرکل استاندارد کردستان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج بار دیگر امضاء شد.