توقیف ۴ تن آرد غیر مرتبط با نوع پخت نان در دیواندره

سیروس کاکی مسئول نمایندگی استاندارد دیواندره از  جمع آوری و عودت ۴ تن و ۱۵۰ کیلوگرم معادل ۸۳ کیسه آرد غیر متناسب با نوع نان، در شهرستان دیواندره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، سیروس کاکی گفت: در چهار نوبت بازرسی از واحدهای نانوایی سنگک پزی که در قالب گشت مشترک توسط کارشناسان استاندارد، فرمانداری، مرکز بهداشت و صنعت معدن تجارت در شهرستان دیواندره انجام شد، مقدار ۴ تُن و ۱۵۰ کیلو گرم آرد مخصوص پخت نان لواش که در این سنگک پزی‌ها توزیع شده بود مشاهده و توقیف شد و جهت اعمال قانون و انجام برخوردهای قانونی به تعزیرات شهرستان معرفی شدند.
وی با اشاره به اینکه در استاندارد ملی ایران هشت نوع آرد شامل آرد نول، ستاره، بربری، تافتون و لواش، سنگک، کامل، ماکارونی و سمولینا تعریف شده است، افزود: استفاده از آرد متناسب در پخت نان، در کیفیت نان تأثیر به سزایی دارد.
مسئول نمایندگی استاندارد در دیواندره اظهار داشت: نتایج بازرسی از نانوایی‌های پخت نان سنگک در دیواندره برای تناسب آرد استفاده شده با نان پخته شده این بود که در تعدادی از این نانوایی ها به جای استفاده از آرد مخصوص نان سنگک از آرد لواش و تافتون استفاده شده است.

سیروس کاکی از شهروندان خواست تا درصورت  مشاهده هر گونه موارد مصرف آرد غیر متناسب با نان پخته شده، مراتب را به اطلاع کارشناسان این اداره کل برسانند.