وسایل بازی پارک های شهرداری سقز استاندارد نیست

هیوا اردلان رئیس اداره استاندارد سقز گفت: هیچ کدام از وسایل بازی در پارک ها و بوستان های روباز زیر نظر شهرداری این شهر استاندارد ایمنی ندارند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، هیوا اردلان اظهار داشت: وسایل مستقر در 2 شهربازی روبازی که توسط بخش خصوصی ایجاد شده در این شهر دارای استاندارد کامل است و هیچ مشکل تجهیزاتی ندارد.
وی افزود: در سقز چند شهر بازی روباز و سرپوشیده وجود دارد که شهر بازی های روباز در محلات مختلف شهر در قالب استقرار وسایل در بوستان ها توسط شهرداری ایجاد شده و فاقد استاندارد هستند.

اردلان تاکید کرد: در سقز پنج شهر بازی سرپوشیده نیز وجود دارد که توسط بخش خصوصی مدیریت می شوند ولی آنها هم برای تاییدیه استاندارد تجهیزات خود هنوز اقدامی نکرده اند.

وی با بیان اینکه چندین بار به شهرداری در خصوص اقدام برای استاندارد کردن وسایل بازی، چگونگی اصلاح تجیهزات و مشخص کردن ایرادات آن مکاتبه کرده ایم، گفت: شهرداری علت عدم اقدام برای استاندارد کردن این وسایل را نبود اعتبارات کافی اعلام کرده است

رئیس اداره استاندارد سقز اضافه کرد: جدا از شهربازی ها، 18 مهد کودک در سقز وجود دارد که همه آنها تحت پوشش بهزیستی اداره می شوند و اکثر آنها هم وسایل بازی استاندارد ندارند.


وی افزود: کارشناسان ما از آغاز سال تحصیلی به صورت مشترک با اداره بهزیستی سقز 30 مورد بازرسی از مهد کودک ها انجام دادند و به آنها در خصوص خطرات استفاده از این وسایل تذکر و اخطار داده شده که اگر تا پایان دی امسال برای استاندارد کردن آنها اقدام نکنند مجبور به پلمب این واحدها خواهیم شد.

اردلان با تاکید بر اینکه شهرستان سقز به عنوان دومین شهر بزرگ استان کردستان ظرفیت ها و زیر ساخت های زیادی دارد، اظهار داشت: ضروری است ساختمان استاندارد سقز از نمایندگی به اداره تبدیل شود تا بتوانیم اعتبارات کافی و موثری برای راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی جذب کنیم.

وی با اشاره با اینکه طی سال های گذشته از طرف فرمانداری و نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در خصوص تبدیل نمایندگی به اداره اقداماتی صورت گرفته است، افزود: با حضور مدیر کل استاندارد کردستان این خواسته به صورت جدی پیگیری شد و در آینده نزدیک سقز دارای اداره استاندارد می شود.

خرداد امسال بر اثر حادثه ای که در شهر بازی متروکه شهر سنندج روی داد یک نوجوان جان خود را از دست داد. این شهربازی توسط استاندارد پلمب شده بود اما مالک وسایل شهربازی را جمع آوری نکرده بود.