یک هزار و ۳۰۰ کیلوگرم نمک خوراکی غیراستاندارد در دیواندره ضبط شد

مدیرکل استاندارد کردستان گفت: یک هزار و ۳۰۰ کیلوگرم نمک غیراستاندارد طی بازرسی انجام شده از واحدهای عرضه در بازار شهرستان دیواندره کشف و ضبط شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات کمیسیون ارتقای سلامت و امنیت غذایی و پایش بازار، بازرسی‌هایی بطور مستمر از فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی در سطح استان انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: طی بازرسی انجام شده از بازار شهرستان دیواندره یک هزار و ۳۰۰ کیلوگرم نمک خوراکی غیر استاندارد که دارای نشان استاندارد جعلی بود جمع‌آوری و معدوم شد.

مدیرکل استاندارد کردستان با اشاره به اینکه بر مبنای مقررات با واحدهای صنفی تولید و عرضه کننده محصولات بی کیفیت و فاقد استاندارد برخورد می شود، افزود: بازرسان این اداره کل بطور مستمر از واحدهای تولیدی و بازار مصرف بازدید می‌کنند تا مردم با خیال راحت اقدام به خرید کالاهای باکیفیت و دارای علامت استاندارد کنند.

یزدانی یادآور شد: مصرف کنندگان هنگام خرید کالاها با ارسال کد ۱۰ رقمی درج شده در زیر نشان استاندارد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند از اصالت کالا اطلاع پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه ۳۵۴ واحد تولیدی در استان زیر پوشش استاندارد هستند، گفت: صدور پروانه استاندارد برای واحدهای تولیدی بیانگر این است که تولیدکننده توانایی تولید محصول با کیفیت مطابق با استاندارد تعیین شده را دارد.