322 نمونه گمرکی واحدتولیدی در کردستان آزمون شد

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان از آزمون 322 نمونه  گمرکی و واحد تولیدی در 3 ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی گفت: در 3 ماه نخست امسال اداره‌کل استاندارد کردستان با همکاری آزمایشگاه‌های همکار داخل و خارج استان و همچنین پژوهشگاه‌ سازمان ملی استاندارد ایران322 نمونه گمرکی و واحدتولیدی را مورد آزمون قرار داد.

وی افزود: از این تعداد نمونه 253 نمونه مربوط به واحدهای تولیدی استان و 69  نمونه مربوط به  نمونه‌هایی است که از گمرک های استان گرفته شده است.

مدیرکل استاندارد استان کردستان تاکید کرد: از این 322  نمونه، تعداد 138 توسط آزمایشگاه‌های همکار داخل استان، 97  نمونه آزمایشگاه‌های خارج استان، 3 نمونه پژوهشگاه سازمان و 84 نمونه آزمایشگاه اداره‌کل انجام شده است.

یزدانی تصریح کرد: نمونه‌های واحدهای تولیدی در صنعت‌های مختلف آزمون می‌شوند که به ترتیب 9 نمونه برق و الکترونیک، 2 نمونه بسته‌بندی و سلولوزی، 3 نمونه خودرو و نیرو محرکه، 111نمونه ساختمانی و معدنی، 2 مورد انگ فلزات، 31 نمونه شیمیایی، 91 نمونه غذایی، 2 نمونه مکانیک و فلزشناسی، 2 مورد مهندسی پزشکی است و 50 مورد شیمی بوده است.

وی همچنین عنوان کرد: تعداد نمونه‌های گمرکی آزمون شده نیز در صنعت‌های شیمی 68 و در غذایی یک نمونه بوده است.

مدیرکل استاندارد کردستان در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه نان یکی از پر مصرف‌ترین مواد غذایی روزانه‌ی مردم است، آرد مصرفی برای پخت انواع نان نیز به صورت مستمر مورد آزمون قرار می‌گیرد که در سه ماهه‌ی نخست سال 98 تاکنون 21  نمونه آرد آزمایش شده است.

یزدانی به اهمیت استفاده از مصالح ساختمانی استاندار اشاره کرد و گفت: از سال 98 تاکنون نیز 74 نمونه سنگدانه‌ی مورد مصرف در بتن، 29 نمونه بتن آماده آزمون شده است.