32500 استاندارد در ایران تدوین شده است

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد کردستان، سودابه یحیی زاده معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد گفت: تاکنون 32 هزار و 500 استاندارد در حوزه های مختلف تولیدی و خدماتی در کشور تدوین شده و اجرا می شود.

سودابه یحیی زاده روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد ایران عمری 93 ساله دارد که بیش از 50 سال هم از عضویت آن در جامعه جهانی می گذرد.
وی اضافه کرد: در میان تعداد کشورهای عضو ایزو، ایران رتبه بیست و دوم مدیریت فنی در این سازمان بین المللی را در اختیار دارد.

یحیی زاده با اعلام اینکه 32 هزار و 500 استاندارد ملی در ایران تدوین شده است، افزود: استاندارد مدرک علمی مورد توافق است و باید با نگاه علمی این اهداف را دنبال کنیم.

وی بر مشارکت در تدوین استانداردها تاکید کرد و یادآور شد: قانون جدید تقویت و توسعه نظام استاندارد سازی نوید بخش ارتقای جایگاه سازمان ملی استاندارد است.

معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: در عرصه استاندارد تعیین، تدوین و رعایت از مسایل ضروری به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه در سازمان بین المللی استاندارد سازی بیش از 22 هزار استاندارد تدوین شده است، افزود: این اقدام انجام شده حاصل تلاش 163 کشور عضو ایزو است.

یحیی زاده با اشاره به اینکه استانداردهای بین المللی چهارمین انقلاب صنعتی شعار روز جهانی استاندارد امسال است، گفت: همه باید در راستای شعار مطرح شده گام برداریم.

وی اظهار داشت: کشورهای توسعه یافته آسیب های محیطی خود را شناسایی و برای آن استاندارد تدوین کرده اند.